Poznaj:


Oglądalność: 69911, czas 8m 38s, ocena 702, reakcje 137. 🔥 Wracamy do naszego stolika! Tym razem przedstawiamy Wam koszty związane z przygotowaniem budowy. Ile trzeba wydać kasy, aby w ogóle zacząć budować dom? No właśnie. Wielu pomija ten etap, a te 'ukryte' koszty budowy są naprawdę spore! Sami się nie spodziewaliśmy :D MATERIAŁ OKAZAŁ ...
ILE KOSZTUJE PRZYGOTOWANIE DO BUDOWY DOMU | Rzeczywiste koszty przed rozpoczęciem budowy domu

- Zapraszamy na naszego instagrama, gdzie jesteśmy zawsze kilka kroków do przodu 👍
http://instagram.com/bedzienielatwo
By być na bieżąco zostaw suba! 🔥
https://tiny.pl/r26h4

Pozdrawiamy
Z&M 😁
- I tym o to sposobem zniechęciliście mnie do budowy .
Wole kupić mieszkanie
- Ja tam tu widziałem, lCHAD zielonaklinika.pl jak nie szukaj w google.
- My zapłaciliśmy 11 tyś za projekt z adaptacją, wszystkimi instalacjami, projektem przydomowej oczyszczalni + nasze zmiany przez ok 5 miesięcy bez kosztowo. Nie musieliśmy niczym się zajmować wszystko mieliśmy załatwione. Mamy do tego unikatowy domu a nie powielany wielokrotnie budynek. Więc przy waszych 11600 zł za projekt z adaptacja i projektem wiązarów to nasza cena przy waszej to wygląda jak premium w tej samej cenie . Kierownik budowy 4800 wtf co to jakiś profesor budownictwa masakra my za 2500 mamy. Oglądając wasze filmy widzę jak łatwo was naciągnąć na kasę . Brak wiedzy na dany temat wychodzi a wystarczy trochę podzwonić, popytać, poczytać o cenach z danego rejonu i można dużo więcej zaoszczędzić .
- Ile by człowiek nie miał to mało
- Dopiero wam się zacznie budowa to na koniec wyjdzie ×2 to co się zaplanuje na początku
- czy adaptacja jest konieczna w kazdym projekcie?
- 33 osoby są na NIE, można znać powód? Zawiść?, zazdrość? Czy może coś innego?
- mam pytanie odnośnie kosztu za kierownika budowy. jest wpisany na listę kosztów jak jednorazowy wydatek. na czym polegała usługa przed rozpoczęciem budowy?
- No nieźle 😭
- Banda urzędowych łajdaków z polecenia rządowych łajdaków doi kasę,a przecież na swojej działce własiciel powinien stawiać swój dom bez tych łajdaków i też by doskonale sobie poradził
- Witam Was serdecznie! Zapomnieliście jeszcze o obowiazkowej toalecie ;-)
- Też tak miałem, łopata jeszcze nie była wbita a kasa rozpływała się jak woda.. Teraz jestem na etapie stanu deweloperskiego i poszło 350tys(dom 170m2)a gdzie tu jeszcze wykonczenie.. życzę wytrwałości:-)
- Ludzie nie kupujcie projektów z internetu. W cenie adaptacji zrobicie projekt indywidualny.
- kupa kasy a jeszcze niema nawet wykopu
- Po co kupować gotowy projekt a później płacić architektowi gruba kasę za jego adaptację. Łącznie na projekt wydaliście prawie 8500zł gdzie indywidualny projekt pod własne wymagania można mieć za 5-6 tys. Wiadomo można za projekt dać i 15 tys. jak się weźmie projektanta który nawciska nam wodotrysków, cudownych technologii BIM i innego zbędnego badziewia. Ja wziąłem rzut budynku który w miarę mi się podobał z netu , poszedłem z nim do architekta, powiedziałem co bym chciał zmienić i projekt domu 180m2 kosztował mnie 5 tys. Nie do końca też wiem co to za koszty umowy przedwstępnej i właściwej. Rozumiem że kupowaliście działkę przez biuro nieruchomości i nie dość że policzyli sobie prowizję od sprzedaży to jeszcze za każdą pierdołę was naliczali kolejną kasę. Ja działkę kupowałem bezpośrednio i umowy z pomocą internetu przygotowałem samodzielnie - koszt 0zł. Za kierownika budowy wydaje mi się że też sporo zapłaciliście, no ale jak ma się zerowe pojęcie o budowlance to jego wizyt potrzeba więcej i jego koszt będzie wyższy. Mnie kierownik budowy kosztował 2 tys. bo był nim architekt który wykonywał projekt więc w pakiecie wyszło taniej, poza tym jakąś tam podstawową wiedzę o budowlance posiadam, odczytać projekt budowlany potrafię, więc w dużej mierze sam pilnowałem majstrów, a kierownik na budowie pojawił się chyba ze 3 albo 4x.
- Kierownik budowy 4800 !!! To was ładnie podliczył !!
- Ogrodzenie 1000zl ? Chyba macie duuuuze zniżki : )
Post absolutnie bez złośliwości
Seta!
- Siema. Fajny odcinek. Widzę że entuzjazm 350k z pierwszego odcinka chyba powoli opada? ;) Patrząc na ten projekt, koszt działki i w zależności od tego ile pracy własnej włożycie i jak wysoki standard będziecie chcieli mieć wykończenia to 800tys do 1mln PLN się zamknięcie że wszystkim.
- Noi gdzie mamy wsparcie państwa dla młodych ludzi którzy chcą coś zrobić za swoje na swoim .
- Złodziejski kraj