Poznaj:


Oglądalność: 48237, czas 3m 21s, ocena 141, reakcje 39. IZODOM 2000 POLSKA - Energy Saving Houses For more information visit our website: www.izodom.pl or www.pasywnedomy.eu Contact us at: izodom@izodom.pl ...




Informacje o płycie fundamentowej - betonowanie

- może decyzję czy fibrobeton wystarczy zostawcie konstruktorom :)
- A jak te oszczędności generowane podczas eksploatacji maja się do nakładów jakie trzeba ponieść podczas realizacji płyty fundamentowej Pańskiej technologii w porównaniu do tradycyjnej płyty lub lub technologii z ciepła podłoga na fundamentach liniowych ? Oraz jaka jest różnica w kosztach pomiędzy płyta zbrojona tradycyjnie a płyta zalewaną fibrobetonem ?
- Widziałem tu więcej żetony plastikowe, ok, ma dobre opinie.
- No to dziwne bo ja nie mam domu pasywnego a koszt ogrzewania to 2000 do 2500 - metraz 140 - cos mi sie tu nie podoba
- Budujemy ..🚀
- "Prześlij projekt to panu wycenimy" - ciągle ta sama śpiewka, aby rybka chwyciła. Koszt ponad 500zł/m2 płyty tzn steropianu, folii, zbrojenia i betonu plus zgrani "czterej pancerni". Przy 200m2 płyty - 100 tys.zł. Kogoś .....
- Mam takie jedno pytanko ponieważ na filmie zachwala się zastosowanie rozwiązania jakim jest płyta fundamentowa a ile to tak właściwie kosztuje za m2 ?
- Po pierwsze zbrojenie obwodowe jak i wszystkie wieńce powinny leżeć na dystansach ponieważ istnieje cos takiego jak otulina, a pręt stalowy aby pracowal poprawnie musi być "oblany" betonem. Po drugie zaklad na precie fi12 z ktorego sa wykonane wience na filmie powinien mieć najmniej 60cm. Po trzecie w narożach wience powinny być łączone dodatkowo L-kami. Tutaj niestety żaden z tych elementów nie występuje. Widać że fachowcy robili zbrojenie. ŻENADA
- Witam ☺ czy fibrobeton jest wlewany również w ściany?
- ile kosztuje m2 sciany ale same ksztaltki gr,35cm
- na filmie widzę tylko zbrojenie praktycznie tylko na obrysie fundamentów i pod ściankami działowymi, a nie na całej powierzchni. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie ma żadnego zbrojenia po środku? czy zastosowane jest dodatkowo rozproszone zbrojenie, czy po prostu w takiej płycie naprężenia mogą występować tylko na zewnątrz? Jaki to beton?
- Jak to sie ma cenowo w porównaniu do klasycznej płyty?
- Znaczna część Polski jest w strefie przenikania radonu przez konstrukcje budowlane podziemia i nadziemia. Budując na takiej płycie warto by zastosować membranę antyradonowa icopal pod peripor, dodatkowo to izolacja przeciwwodna. Uważam, iż to bardzo niedoceniony problem w Polsce, jak wiadomo radon to przyczyna raka płuc tuż po dymie.
- Czy w ofercie posiadacie materiały jak rury kan wód i grzewcze które są certyfikowane do użycia w takiej płycie? Jeśli nie to ciekawy pomysł DLA was na podjęcie wspoplracy z firmami jak wavin tece do zaoferowania całego systemu który będzie posiadał aprobaty itb i da pewność trwałości.
- Mam dwa pytania:
- Czy "zakłady" w zbrojeniu głównym nie są przypadkiem za małe ? Na oko widać, ze to pręt fi 16, a zakład ma coś około 5 cm
- Kolor płyt zależy od partii ? Czy były porostu część leżała na placu i zmieniła odcień pod wpływem UV ?
- Izodom, mam pewne wątpliwości proszę o odpowiedź. Czy nie lepiej było by przed ułożeniem xps na ziemi wylać beton "chudziak" i dopiero na to płytę wraz z izolacja. Moja wątpliwość polega na gryzoniach które w takim xps mogą zrobić gniazda, dodam iż Europa właśnie wchodzi w fale plagi gryzoni. Taki beton zabezpieczył by coś przed gryzoniami zaś cokół cgla klinkierowa i mamy w 100% zabezpiecza izolacje. Jest to droższe ale i pewne niż naprawa szkód po gryzoniach.
- Czy fibrobeton, o którym mówi Pan Wójcik jest już standardem w ofercie budowy domu z Izodom?