Poznaj:


Oglądalność: 98802, czas 35m 49s, ocena 766, reakcje 167. Prawie dwa tygodnie zajęło mi budowanie podłogi z desek na stropie drewnianym. Ponad 80 m2. Legary 6x8 na belkach stropowych i deski 4x20 o różnej długości. ...
Strawbale Vlog 51 - podłoga na stropie drewnianym

- Dziękuję za różne porady, również te odnośnie wkrętarki ;). Nie stać mnie teraz na lepszy sprzęt do pracy więc używam tego który mam. Proszę pamiętać że bardziej prawidłowo powinno się mówić podłoga stropu lub stropowa ale widzę że większość ludzi wyszukuje inaczej dlatego taki tytuł filmu dałem. No i podkreślam by nie traktować tego filmu jako instruktażowego a jedynie relacjonującego postępy na naszej budowie. Pozdrawiam :)
- Bardzo fajny film. Trafiłem na niego przypadkiem. Teraz zamierzam obejrzeć wszystko od Vloga 1 :)
- Tu też można doczytać siłowniki do maszyn , można chwilę poczytać.
- Jakby coś odstawalo to polecam kupić lub wypożyczyć elektryczny strug ręczny. Parę razy przejedziesz i względnie równa powierzchnia
- Piękna praca. Dziękuję bardzo dużo można się nauczyć
- Tak to było 🏠🌲🌳
- 6:25 glupoty pleciesz chłopie. klikanascie metrów takich pasków z korka napewno by Cię nie zrujnowało (10m2 korka o grubości 5mm kosztuje około 200pln. Korek jest Ekologiczny bo jest naturalny. Nie ugniata się, nie nasiąka wodą, nie gnije ii bardzo dobrze izoluje dźwięk.
To już bym filc wolał dać niż tą piankę
- Jestesmy w 2021
- Czym wyrównać te belki zeby podłoga byla prosta ?
- Pianka chińska, ale robiona w Radomiu.
- A nie można by od razu położyć desek na legary
- Jak ociepliles strop
- Moje uwagi do filmu:
- bardzo dobrze, że dał Pan legary na belki stropowe zamiast mocować deski bezpośrednio do belek bo dzięki temu deski będą mniej wytężone i mają większy zapas nośności, dzięki większej ilości punktów podparcia
- dobrze, że dał Pan deski zamiast płyty OSB. Płyty OSB wykazują większe ugięcia niż deski podłogowe ponieważ mają mniejszy moduł Younga. Drewno ma w zależności od klasy wytrzymałości E= 9,0 GPa a płyta OSB tylko E=2,5 GPa co sprawia, że dla tej samej długości przęsła podłoga z płyt OSB wykazuje większe ugięcia niż wykonana z desek.
- dobrze, że dał Pan podkładki między legarami i deskami oraz belkami.
Fachowa robota. Dziękuję za film i pozdrawiam.
- Cześć. Czy możesz napisać jaki przekrój mają belki stropowe oraz jaki mają rozstaw. Oraz jaka jest odległość między ścianami. Pozdrowienia dla WAS..
- Aaa, nie uwierzycie, odpaliłem ten film w pracy, a pracuje Z Niemcami, a ten mi glutem w morde! 🤣🤣🤣
- Widzę ,że minęło już dwa lata od wyświetlenia tego filmiku,ale robisz wszystko ok. Pozdrawiam.
- jak jest prawidlowo? legary powinno sie krecic do stropu czy nie, bo znalazłem publikacje że nie powinno sie tego robić i inne publikacje ze powinno. bądz tu mądry... poratuje ktos i wyjasni?
- Drewno jest zdrowe i kwestia gustu kolor...
- A spadł Pan choć raz na dół ?
- Witam
Podoba mi się że potrafisz nie używać wulgaryzmów. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
- Witam . Kup na olx wkętarkę używkę hilti sfh 22 i masz sprzęt do wkręcania, wiercenia , mieszadła na lata . Ja zbudowałem dom z bala . Rozstaw między belkami stropowymi 85 cm . Belki 16x25, na to deska modrzewiowa 4 cm z felcem . Póżniej cyklinowanie i lakier . Koszt na gotowo (dechy, cyklinowanie, lakiery) to ok 85 zł mkw .Podłogę kładłem sam . Pozdrawiam .