Poznaj:


Oglądalność: 15291, czas 16m 22s, ocena 427, reakcje 65. #BudowaDomu #Inflacja #MateriałyBudowlane ▶ 🔥 Facebook - https://www.facebook.com/lczerniawski ▶ 🔥 Kontakt - lczerniawski@gmail.com Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=rhV_D... 00:00​-01:08 Wstęp 01:08-02:36​ O ile wzrosły koszta budowy? O ile droższa jest budowa domu rok ...
Wzrost kosztów materiałów budowlanych| Dlaczego koszta budowy wciąż rosną?|Materiały budowlane|

- Duży rozstrzał tematyczne ale moim zdaniem bardzo trafne👍
- Peru na miedź chce nałożyć podatek 75%, teraz pomyśl ile jeszcze przewody pójdą w górę ... w 09.2019 100m 3x2,5 płaciłem w leroy 167zł teraz 520zł !!!
- Warto też zobaczyć na stronie: naprawa-auta.pl blog, zawsze też można w necie poszukać.
- Co o tym mysle ?
Witaj w syfolsce.
Tutaj gdzie ciężko się oddycha.
- Fajnie tlumaczysz, pozdrawiam. Wiecej filmikow prosze!
- Ale ceny działek spadają , i wydaje mi się , że będą spadać gdyż kiedy materiały robocizna idzie do góry to co po działce jak wybudować nie ma za co
- Placiles 7zl za ytong, a 10 lat temu był po 14, teraz po 10. Nic nie tanieje?
- Nie ma bata ,że wszystko będzie dalej rosło ,w tym tempie .
Nakręcasz sprężynkę , w latach 90 z pustakami-belitem było podobnie .
Do tej pory po wsiach stoją zamoknięte i zielone palety z pustakami i cegłą.
- Przecież coraz nowoczesniejszy sprzęt, technologie, wydajność więc ceny powinny spadać.
- PiS podatki i składki ...
- Też się z tym zgadzam‼️ Będzie drożej, ceny nieruchomości z roku na rok to ok. 10%. Teraz jest rewolucja, bo w krótkim czasie widzimy co dzieje się na rynku. Teraz jest Bum. Ale ceny będą dalej rosły, tylko nie gwałtownie. Z wydłużonym odstępem czasu. Do momentu następnych kryzysów 🙃 coś się kończy a coś zacznie
- Teraz bum a potem krach max za 2 lata. Poczytaj sobie o budowach w Hiszpanii i jakie ceny sa teraz. Chyba juz dawno trzeba uswiadomix ludzi ze na zachodie jest taniej.
- Jak wszyscy mówią że będzie tylko drożej to co należy robić ? Kredyty we frankach też wszyscy brali. Skoro deweloperzy budują tyle mieszkań, a mamy kryzys to co trzeba zrobić żeby je sprzedać ? Pozdrawiam.
- Sporo ciekawych informacji, jednak wyłapałem kilka błędów w domkach na zgłoszenie. Po pierwsze nie 36m2 tylko 35m2. Po drugie domki takie mogą mieć antresole jeśli jest to BRI przez co powierzchnia może wzrosnąć do ponad 40-50m2. Jeśli pokusimy się o zastosowanie poddasza nieużytkowego, można po jakimś czasie przekształcić taki budynek na mieszkalny i na poddaszu uzyskać kolejne 35m2. Jeśli chodzi u budowę domów powyżej 35m2 na zgłoszenie co obiecuje nowy ład, to tak naprawdę można je budować od dłuższego czasu.
- Ciekawy materiał, z większością się zgadzam.
Obecnie obawiam się wzrostu stóp procentowych i co za tym idzie wzrostu odsetek od kredytu hipotecznego. Trudno przewidzieć, na jakim poziomie będą stopy procentowe w perspektywie kilkunastu najbliższych lat.
Osoby, które chcą rozpocząć teraz budowę, powinny wziąć pod uwagę że w perspektywie najbliższych miesięcy, lat ceny materiałów i robocizny będą rosły, a do tego jeśli zostaną podniesione stopy procentowe, może się okazać że ludzi nie będzie stać na spłatę kredytu i skończenie budowy.
Problem może się pojawić już na etapie wypłaty kolejnych transz kredytu, ponieważ jeśli rzeczoznawca nie potwierdzi postępu prac zgodnie z kosztorysem wówczas bank nie wypłaci kolejnej transzy kredytu.
Na etapie składania wniosku o kredyt hipoteczny należy założyć zawyżone ceny na każdym etapie budowy, żeby nie mieć problemu z otrzymaniem kolejnych transz kredytu.
Z doświadczenia wiem, że często na początku budowy wydaje się że zakładana kwota powinna wystarczayć, a w trakcie budowy pojawiają się nieprzewidziane na początku wydatki lub ceny po prostu rosną.
- Wioski są takie jest chujowo a będzie jeszcze bardziej chujowo
- widać i słychać wpływ Tadera21
- Ma to tez jakieś plusy. Jeśli ktoś zbudował lub kupił pare lat temu i okazała się to nie trafiona inwestycja np z powodu rozwodu, zmiany miejsca pracy, utraty firmy itp. Dziś może to sprzedać spłacić kredyt i jeszcze zostanie.
- Kiepski materiał... Pokazane wszystko z jednej strony, a ostatnie 20 sekund sklejone z 3 ujęć... Dolara się drukuje i są programy socjalne, ale czy euro, złotówki, funta, franka, czy jakiejkolwiek innej waluty się w tej chwili nie drukuje i nie ma pompowanego socjalu? Jeśli w Polsce inflacja ma tak iść do góry, to w końcu NBP będzie zmuszony podnieść stopy, co zmniejszy popyt na kredyty, co się przełoży na spadek popytu na nieruchomości. Obecnie rozwija się wirus, Astra Zeneca wydała oświadczenie, że bardzo prawdopodobne jest pojawienie się mutacji odpornych na szczepionki, w UK mimo prawie 80% zaszczepionych osób mają problem z odmianą indyjską, we wschodniej azji jest kolejna mutacja, krzyżówka brytyjskiej i indyjskiej... Takie tanie naganianie jak w tym filmiku i buduj się, bo taniej nie będzie powoduje panikę i przez to te ceny tak rosną. Skończy się popyt, skończą się wzrosty...
- Dlaczego USD ma spadać???
- Jeśli rząd zacznie wprowadzać podatek katastralny, to posiadacze wielu nieruchomości zaczną je wyprzedawać. Wtedy ceny spadną. Zresztą ceny spadną tak czy inaczej. Może licząc do złotówki nie będzie tego widać, ale do wartości złota już tak. Jeśli stopy procentowe wzrosną, to też może być wysyp niedokończonych i utraconych nieruchomości. Wystarczy też, żeby w którymś momencie z jakiegoś powodu podaż przewyższyła popyt (np. oczekiwana od dłuższego czasu recesja) i materiały budowlane zaczną zalegać w magazynach, a budowlańcy będą walczyć o zlecenia. Jeśli coś drożało przez tyle czasu, to większa jest szansa, że będzie teraz tanieć, niż że dalej będzie rosło.